Corona Update: ଦେଶରେ କରୋନାର ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡ ଭଙ୍ଗ, ୧ ଲକ୍ଷ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଚିହ୍ନଟ, ୬୩୦ ମୃତ୍ୟୁ

covid19 India

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା (Covid-19) ମାମଲା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଦେଶରେ ନୂତନ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। ଦେଶରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ନୂଆ ମାମଲାର ରେକର୍ଡ। ଭାରତରେ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୧୫ ହଜାର ୭୩୬ ଟି ନୂଆ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ  ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ୬୩୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନାର ୮ ଲକ୍ଷ ୪୩ ହଜାର ୪୭୩ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଅଛି, ଯାହା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର (Maharashtra) ରେ ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ କରୋନା ମାମଲା ରହିଛି। ଏଠାରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ପ୍ରାୟ ଅଧା ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି।

କରୋନା ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଦିନଠାରୁ ଆଜି ହେଉଛି ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ। ଭାରତରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି ଦୈନିକ ସର୍ବାଧିକ ମୃତ୍ୟୁ। ଗତ ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଦେଶରେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଦେଶରେ କରୋନାର ଗତି କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ଚାରି ସପ୍ତାହ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ରୋଗ ଅଧିକ ବଢିବାର  ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବଢୁଥିବା କରୋନା ମାମଲାରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହେଉଥିବା ଅସାବଧାନତା ଏବଂ ଅବହେଳା।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କେବଳ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୫୫ ହଜାର ୪୬୯ ନୂତନ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି, ଯାହା ପରେ ମୋଟ ୩୧ ଲକ୍ଷ ୧୩ ହଜାର ୩୫୪ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସେହିପରି କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ୬ ହଜାର ୧୫୦,ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ୫ ହଜାର ୮୯୫, କେରଳରେ ୩୫୦୨ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୫ ହଜାର ୧୦୦ ଟି ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

Share this:

You may have missed