West Bengal Election: ଦିନ ଆସିବ ଭାରତର ନାଁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ହେବ: ମମତା ବାନାର୍ଜୀ

mamata

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ (West Bengal) ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ (CM Mamata Banarji) କୋଭିଡ -19 ଟୀକାକରଣ (Covid-19 Vaccination) ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବାକୁ ନେଇ କଟାକ୍ଷ ଭାବରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିନ ଆସିବ ଯେଉଁ ଦିନ ଦେଶର ନାମ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ (Narendra Modi) ଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ହେବ। ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗର ଜବାବରେ ବାନାର୍ଜୀ ଗୁଜୁରାଟ ଏବଂ ବଙ୍ଗଳାକୁ ତୁଳନା କରି ଗୁଜରାଟ ମଡେଲ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ।

ମମତା କହିଛନ୍ତି, ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମର ନାମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାମରେ ରଖାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ଫଟୋଗୁଡ଼ିକ କୋଭିଡ-୧୯ ଟୀକାକରଣ ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଗୋଟିଏ ଦିନ ଆସିବ ଯେତେବେଳେ ସମଗ୍ର ଦେଶ ତାଙ୍କ ନାମରେ ରହିବ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଲଗାତାର ତୃତୀୟ ଥର କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବାର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବ୍ୟକ୍ତ କରି ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (TMC) ମୁଖ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଚଳିତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ସମସ୍ତ ୨୯୪ ଟି ଆସନରେ ଆମର ଏବଂ ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ସେମାନେ କେବଳ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ବଙ୍ଗଳାରେ ଆସି ଗୁଜବ ଓ ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର କରିବେ। ସେ ଆମକୁ ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବିଷୟରେ ଶିକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି। ବିଜେପି ଶାସିତ ରାଜ୍ୟ ଗୁଡିକରେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ଥିତି କ’ଣ? ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଗୁଜୁରାଟରେ ପରିସ୍ଥିତି କ’ଣ? ସେ ବିଷୟରେ ପ୍ରଥମେ କୁହନ୍ତୁ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ମହିଳାମାନେ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ମଣୁନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦାବିକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବାବେଳେ ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଏପରି ଘଟଣା ଘଟିଥାନ୍ତା ତେବେ ସେମାନେ ରାତିରେ ମୁକ୍ତ ଭାବରେ ବୁଲାବୁଲି କରି ପାରନ୍ତେ ନାହିଁ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରହାର କରି ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋଦୀ ଏବଂ ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା (Amit Shah) ଆଦର୍ଶ ରାଜ୍ୟ ଗୁଜୁରାଟ (Gujarat) ସମେତ ସମସ୍ତ ବିଜେପି ଶାସିତ ରାଜ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ ଯେଉଁଠାରେ ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ଚାରିଟି ବଳାତ୍କାର ଏବଂ ଦୁଇଟି ହତ୍ୟା ଘଟଣା ଘଟୁଛି।

Share this:

You may have missed