Coronavirus Cases: ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୮୮ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୬୦୦

angul corona replica
Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: Coronavirus Cases in India ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ (Covid-19) ପୁଣି ଥରେ ତୀବ୍ର ଗତିରେ ବ୍ୟାପୁଛି। ଆଜି ଶନିବାର ଏପ୍ରିଲ୍ ୩୦ରେ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ନୂଆ ଆକଳନ ଆସିଛି। ୨୯ ଏପ୍ରିଲର କୋଭିଡ ବୁଲେଟିନ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ମାମଲା ୧୬୦୦ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ଏଥି ସହିତ, ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନାର ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ବର୍ତ୍ତମାନ ୫ହଜାରରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି। ସକ୍ରିୟ କରୋନା ମାମଲା ବର୍ତ୍ତମାନ ୫୬୦୯ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ସେହିପରି ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନାର ଏହି ନୂତନ ମାମଲା ସାମନାକୁ ଆସିଛି। ସକ୍ରିୟ କରୋନା ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୯ ଫେବୃଆରୀ ପରେ ସର୍ବାଧିକ।  ଏହାପୂର୍ବରୁ ଫେବୃଆରୀ ୪ରେ ୨୨୭୨ଟି କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ଥିଲା। ଏହା ସହିତ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ହାର ୫.୨୮% କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।  

ଭାରତରେ କରୋନା ମାମଲା ଏତେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା? କେବଳ ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ନୁହେଁ, ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଚିନ୍ତାଜନକ ଆକଳନ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, ଭାରତରେ ୩୬୮୮ ଟି ନୂଆ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ଏହା ସହିତ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର ୯୮. ୭୪ % ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ସାପ୍ତାହିକ ସକରାତ୍ମକତା ହାର ୦.୬୬% ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ୨୭୫୫ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ମିଶାଇ ସମ୍ପ୍ରତି ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ ସୁସ୍ଥତା ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି ୪କୋଟି ୨୫ଲକ୍ଷ ୩୩ହଜାର ୩୭୭। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ ସକ୍ରିୟ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି ୧୮ ହଜାର ୬୮୪।

Read Also | Covid Cases Odisha: ଓଡିଶାରୁ ଆଜି ୧୨ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published.