Corona India Today: ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁର ନୂଆ ଲହର, ଦୈନିକ କରୋନା ମାମଲା ୨୨ହଜାରରୁ ଅଧିକ

India Covid-19

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତ (India) ରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ (Corona Virus) ର ଦ୍ରୁତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ସାରା ଦେଶରେ ୨୨ ହଜାର ୮୫୪ ଟି କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। ଏହା ସହିତ ଦେଶରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ଏକ କୋଟି ୧୨ଲକ୍ଷ ୮୫ହଜାର ୫୬୧ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହା ତୃତୀୟ ଥର ଯେତେବେଳେ ଦେଶରେ ୨୦ହଜାରରୁ ଅଧିକ ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ୪ ହଜାର ୬୨୮କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର ଏକ ଲକ୍ଷ ୮୯ ହଜାର ୨୨୬ଟି ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି। ଏଥି ସହିତ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ୧୨୬ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଏକ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାର ୧୮୯ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାରା ଦେଶରେ ଏକ କୋଟି ୯୩ ଲକ୍ଷ ୮ହଜାର ୧୪୬ଜଣଙ୍କୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଛି।

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ବୁଧବାର ଦିନ କହିଛି ଯେ ସର୍ବଶେଷ କରୋନା ମାମଲା ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କେରଳ, ପଞ୍ଜାବ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଗୁଜୁରାଟ ଏବଂ ତାମିଲନାଡୁ ସମେତ  ଏହି ୬ଟି ରାଜ୍ୟରୁ ଆସିଛି ଏବଂ ମୋଟ ମାମଲାର ୮୩.୭୬ ପ୍ରତିଶତ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର (Maharashtra) ରେ ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସର୍ବାଧିକ। ଅତୀତରେ ମଧ୍ୟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କରୋନା ମାମଲାରେ ଏକ ନମ୍ବର ଥିଲା। ବୁଧବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ସର୍ବାଧିକ ୧୩ ହଜାର ୬୫୯ ଜଣ ରିପୋର୍ଟ ହେବା ପରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୨ଲକ୍ଷ ୫୨ହଜାର ୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୫୪ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମୋଟ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫୨ହଜାର ୬୧୦କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

Also Read | Paradip Plastic Park: ପାରାଦୀପ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ପାର୍କ ପାଇଁ ଆଇଓସିଏଲ୍ ଏବଂ ଇଡକୋ ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣାପତ୍ର ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ

Share this: