CBI: MCL ମ୍ୟାନେଜର ଏବଂ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ରେଭିନ୍ୟୁ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରକୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ଧରିଲା CBI ଟିମ

cbi mcl
Share this:

ତାଳଚେର:ତାଳଚେର ସ୍ଥିତ ମହାନଦୀ କୋଲ ଫୀଲ୍ଡ ଲିମିଟେଡ (MCL) ର ମ୍ୟାନେଜର ଏବଂ ସହକାରୀ ରାଜସ୍ଵ ନିରୀକ୍ଷକ (ARI) କୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା​‌ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲା ସିବିଆଇ। ସ୍ଥାନୀୟ ଅଧିବାସୀଙ୍କୁ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ବାବଦ କ୍ଷତିପୂରଣ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିଲେ ତାଳଚେର ମାଇନିଂ କର୍ପୋରେସନ ଲିମିଟେଡ୍‌ର ମ୍ୟାନେଜର ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ସହକାରୀ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ରେଭିନ୍ୟୁ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ରେଭିନ୍ୟୁ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଏବଂ ମ୍ୟାନେଜର (Mines & I/c L&R Section), ଏମସିଏଲ୍ ହିଙ୍ଗୁଳା ଅଞ୍ଚଳର ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଅନୁମୋଦିତ କ୍ଷତିପୂରଣ ରାଶି ଛାଡିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ମାଗିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସିବିଆଇ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଆହୁରି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ କିସ୍ତି ଭାବରେ ୭୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ଏବଂ କ୍ଷତିପୂରଣ ରିଲିଜ ପରେ ବାଲାନ୍ସ ରାଶି ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ପରେ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରଥମ କିସ୍ତି ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ରାଜି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ସିବିଆଇ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କଠାରୁ ୨୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ସହ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବାବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିଥିଲା। ଉଭୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ବାସଭବନରେ ଖୋଜାଖୋଜି କରାଯାଇଛି। ଗିରଫ ଉଭୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆଜି ସିବିଆଇ ମାମଲାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିଚାରପତି ଭୁବନେଶ୍ୱରଙ୍କ ନିକଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା।

Also Read | Containment Zone: ଆଜିଠୁ TTPS,CWS, FCI ଏବଂ HWP କଲୋନି କଣ୍ଟନମେଣ୍ଟ ଜୋନ

Share this: