ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ବିଏସ୍ ୟେଦୁରୁପ୍ପା, କହିଲେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ BJP କୁ ସାଇକେଲରେ ବୁଲିବୁଲି ଠିଆ କରେଇଛି

Yediyurappa
Share this:

ବଙ୍ଗଲୁରୁ: କର୍ଣ୍ଣାଟକ (Karnataka) ରାଜନୀତିରେ ବିଜେପି (BJP) ର ସବୁଠୁ ବଡ ଚେହେରା କୁହାଯାଉଥିବା ବିଏସ ୟେଦୁରୁପ୍ପା (BS Yediyurappa) ସୋମବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା (Resign) ଦେଇଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ତାଙ୍କ ବୟସ ହେତୁ ଦଳର ହାଇକମାଣ୍ଡ ତାଙ୍କ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ନୂତନ ସିଏମ୍ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ଦଳ ରାଜନୀତିରେ ତାଙ୍କର ଭୂମିକା ଜାରି ରହିବ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ବିଏସ୍ ୟେଦୁରୁପ୍ପା ପ୍ରଥମ ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ୟେଦୁରୁପ୍ପା ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ କେହି ଚାପ ପକାଇ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଏହି ପଦ ଛାଡିଛନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ଵାରା କେହି ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇ ପାରିବେ। ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସିଏମ ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ (PM Modi) ଏବଂ ଅମିତ ଶାହା (Amit Shah) ଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ମୁଁ ବିଜେପିକୁ କ୍ଷମତାକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବି। ମୁଁ ମୋର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଭାବରେ କାହାର ନାମ ଦେଇ ନାହିଁ।

ୟେଡିୟୁରପ୍ପା ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଆମେ ସମସ୍ତେ ବିଜେପି ହାଇ କମାଣ୍ଡର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବୁ ଯାହାକୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସିଏମ୍ ବାଛିବେ। ମୁଁ ମୋର ଶତପ୍ରତିଶତ ଅବଦାନ ଏବଂ ମୋର ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ ଦେବି। ଅସନ୍ତୋଷ ବିଷୟରେ କଳ୍ପନା କରିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ।

ଆଜି ବିଏସ୍ ୟେଦୁରୁପ୍ପା ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଘୋଷଣା କରିବା ସମୟରେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସରକାରର ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂରଣ ପାଇଁ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୟେଦୁରୁପ୍ପା ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ପୁରୁଣା ଦିନଗୁଡ଼ିକୁ ମନେ ପକାଇଥିଲେ।

ୟେଦୁରୁପ୍ପା ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ଗଠନ ପାଇଁ ସଂଗ୍ରାମର ଲୋକଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋର ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟରରେ ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଅଗ୍ନି ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତରେ ପ୍ରଥମେ ପଦ୍ମ କୁ ପରିଚିତ କରେଇଥିବା ୟେଡିୟୁରପ୍ପା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ କୌଣସି  କାର୍ ନଥିଲା, ମୋର ମନେ ଅଛି ଯେ ମୁଁ ଦିନସାରା ସାଇକେଲ ଚଲାଇ ପାର୍ଟି ପାଇଁ କାମ କରୁଥିଲି। ଶିମୋଗାର ଶିକରିପୁରାରେ ମାତ୍ର କିଛି ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ସହ ଦଳ ଉଠାଇଥିଲି ଯେତେବେଳେ ସେଠାରେ କେହି ନଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋର ସ୍ୱପ୍ନ ଥିଲା ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଜେପି ପୁଣି ଥରେ କ୍ଷମତାକୁ ଆସୁ। ବିଏସ୍ ୟେଡିୟୁରପ୍ପା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ମୋତେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ କହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମୁଁ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କଲି।  

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଗତ ଏକ ମାସ ଧରି ୟେଦୁରୁପ୍ପାଙ୍କ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଚାଲିଥିଲା।

Also Read | କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଭଗବାନ ବୁଦ୍ଧଙ୍କର ଅଧିକ ପ୍ରାସଙ୍ଗିକତା ରହିଛି: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *