Bengal: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ TMC ବିଜୟ ପରେ ହିଂସାକୁ ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ BJP ର ଅପିଲ

bengal-violence

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (BJP) ନେତା ତଥା ବରିଷ୍ଠ ଓକିଲ ଗୌରବ ଭାଟିଆ (Gaurav Vatia) ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ (West Bengal) ରେ ଟିଏମସି (TMC)ର ବିଜୟ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସା ସମ୍ପର୍କରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ (Supreme Court) ରେ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି। ଟିଏମସି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତରଫରୁ ବଳାତ୍କାର, ହତ୍ୟା, ହିଂସା ଘଟଣାର ସିବିଆଇ (CBI) ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛି। ଏଥିସହ ଏହି ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ନିଆଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଏକ ଷ୍ଟାଟସ୍ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ କୋର୍ଟରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ବଙ୍ଗଳା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ୨ ମେ ରେ ଆସିଛି, ପରେ ପରେ ବଙ୍ଗଳାରେ ହିଂସା ଘଟିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଟିଏମସି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ହାସଲ କରିଛି। ସୋମବାର ଉପଦ୍ରବୀମାନେ ଅରାମବାଗରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଅଫିସରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଜନତା ଦଳର ନେତା ସମ୍ବିତ ପାତ୍ର ଏବଂ ଅମିତ ମାଲଭିଆ ଏହାର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଟିଏମସି ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରେ ବହୁତ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା, ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସାବ୍ୟସ୍ତ ଏବଂ ନିଆଁ ଲଗାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଥିଲା। ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଟିଏମସି ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ଦଳ ଦାବି କରିଛି ଯେ କେବଳ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନୁହେଁ, ଅନେକ ଦୋକାନ ଓ ଘର ଚୋରି ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଉପଦ୍ରବୀମାନେ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପରଠାରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ହିଂସା ଘଟୁଛି।

Also Read | Job card ଧାରୀ ଚନ୍ଦନା ବାଉରୀ BJP ଟିକେଟ୍ ରେ ହେଲେ MLA, ସ୍ୱାମୀ ଜଣେ ଦିନ ମଜୁରିଆ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚା

Share this: