ଆଜିର ରାଶିଫଳ

Daily Horoscope Mahimalive.in live

ମେଷ: ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ଭଲ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଧାନ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାଣରେ ରହିବ ଏବଂ ଏଥି ସହିତ ମନରେ ଶାନ୍ତି ମଧ୍ୟ ରହିବ। ଅଟକି ଥିବା ଘରୋଇ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ମିଶି ପୁରା କରିବାର ବ୍ୟବସ୍ତା କରନ୍ତୁ। ଆଜି ଦିନରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି ଦେଖି ପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ଖାଲି ସମୟ ଆଜି ବୃଥା ଯୁକ୍ତିରେ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ ଯାହା ପାଇଁ ପରେ ଆପଣ ବ୍ୟଥିତ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ବୃଷ: ସନ୍ଧ୍ୟା ପରେ ଅର୍ଥ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ହେବ। ଅତୀତର ଭୁଲ ପାଇଁ ନିଜକୁ କ୍ଷମା କରି ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନକୁ ଯୋଗ୍ୟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟର ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ଯାତ୍ରା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ।  ସମୟର ଦୁର୍ବଳତାକୁ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରି ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କଠାରୁ ଏକାକୀ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ। ଏହା କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ହେବ।

ମିଥୁନ: ଆପଣଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆପଣଙ୍କୁ ଅତି ଖୁସି କରିବ। ଯଦିବା ନିଜ ଅର୍ଜିତ ଧନ କାହାକୁ ଦେବାପାଇଁ କେବେ ଇଛା ହୁଏ ନାହିଁ, ତଥାପି ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଦୀନ ଦୁଃଖୀକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ଆନନ୍ଦ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଘରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପରିବର୍ତନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ନିଜଠୁ ବଡ଼ ଲୋକଙ୍କ ମତ ନିଅନ୍ତୁ, ନଚେତ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କଠୁ ଦୁଖୀ ଓ ନିରାଶ ହୋଇ ପାରିବେ। ଭାବନାତ୍ମକ ଅସ୍ଥିରତା ଆପଣଙ୍କୁ ବେସ୍ତ କରି ପାରେ। କାମ କାର୍ଯ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ବହୁତ ଉତ୍ତମ ରହିବ।

କର୍କଟ: ଖୋଲାବାୟୁରେ ଖେଳ ଆପଣଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରି ପାରେ କିନ୍ତୁ ଯୋଗ ଓ ତପସ୍ୟା ଅଧିକ ଲାଭକାରୀ ହେବେ। ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବା ପାଇଁ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଗିବକି ଆପଣଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ସହାୟକକାରି କିନ୍ତୁ କଥା ହେବା ବେଳେ ସାବଧାନ ରହି କଥା ହୁଅନ୍ତୁ। ବିବାଦ ହେଲା ପରି କଥା ଆଜି ଉଠାନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଯଦି ଆଜି ନିଜ ସାଥୀଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଆଜି ଖାଲି ସମୟରେ ଆପଣ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିପାରନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ କୌଣସି ଅଯଥା କଳହ ବା ଦ୍ଵନ୍ଦରେ ପଡନ୍ତୁ ନାହିଁ। ବନ୍ଧୁ ବାନ୍ଧବଙ୍କ କାରଣରୁ ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ବାଦ ବିବାଦ ହୋଇ ପାରେ, କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ସବୁ ଠିକ ହୋଇ ଯିବ।

ସି˚ହ: ଅତ୍ୟଧିକ ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଓଜନ ଉପରେ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ। ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଭଲ ଖବର ସମଗ୍ର ପରିବାର ପାଇଁ ଖୁସି ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ଆଣିଦେବ। ଆଜି, ଆପଣଙ୍କ ପ୍ୟାକ୍ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀରୁ ନିଜ ପାଇଁ ସମୟ ବାହାର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ, କିନ୍ତୁ କିଛି ଜରୁରୀ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ଯୋଜନା ବିଫଳ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ହୁଏତ ଅଜାଣତରେ କିଛି ଚମତ୍କାର କରିପାରନ୍ତି, ଯାହା ପ୍ରକୃତରେ ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ହେବ।

କନ୍ୟା: ନିଜର ଉର୍ଜା ସ୍ଥରକୁ ପୁଣି ଥରେ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ପୁରା ଆରାମ କରନ୍ତୁ, କାରଣ ଥକା ଶରୀର ମସ୍ତିସ୍କକୁ ବି ଥକେଇ ଦିଏ। ଆଜି ପାର୍ଟି ରେ ଆପଣ କୋଣସି ଏମିତି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଯିଏ ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ସ୍ୱଚ୍ଛଳ କରିବାର ଉପାୟ କହିବେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ବେଳେ ଟିକେ ହସ ଖୁସି ସମୟ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ସହିତ କାଟନ୍ତୁ। ଆଜି ନିଜ ପ୍ରିୟ ସହିତ କଣ୍ଡେଲ-ଲାଇଟ ଦିନର କରିବାକୁ ଯାଇ ପାରନ୍ତି। ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ ଓ ପ୍ରାଥମିକତା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଏକାଗ୍ରହ କରନ୍ତୁ। ଆଜି ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଆପଣ ନିଜପାଇଁ ସମୟ କାଢ଼ି ପାରିବେ ଓ ନିଜର କଳାତ୍ମକ ରୁଚି ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବେ। ଆପଣ ଵିଵାହାଠୁ ଜଡିତ ପରିହାସ ସୋସିଆଲ-ମିଡ଼ିଆରେ ପଢିକି ହସୁଥିବେ। କିନ୍ତୁ ଆଜି ଯେତେ ବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ବୈବାହିକ ଜୀବନ ଠୁ ଜଡ଼ିତ କିଛି ପ୍ରେମ ଭରା କଥା ଆସିବା ଆପଣ ଭାବୁକ ନ ହୋଇ ରହି ପରିବେନି।

ତୁଳା: ଆପଣଙ୍କ ସକରାତ୍ମକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘର ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାକୁ ବଢାଇପାରେ। ଘରୋଇ ଜୀବନ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଅନୁକୂଳ ହେବ। ଆପଣ କୋଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିଗକୁ ବିଚାର କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଆପଣ ନିଜ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବିବ୍ରତ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ବହୁତ ସମୟ ପରେ, ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ସାଥୀ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ସମୟ ପାଇବେ।

ବିଛା: ଆପଣଙ୍କ ଭଦ୍ର ବ୍ୟବହାର ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ। ଟଙ୍କା ସହ ଜଡିତ କୋଣସି ସମସ୍ୟା ଆଜି ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ ଏବଂ ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହାସଲ କରିପାରିବେ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କିଛି ଯୋଜନା ସହିତ ଆନନ୍ଦ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ। ରୋମାନ୍ସର ପାଇଁ ରୋମାଞ୍ଚକର ଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟା ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ ଯୋଜନା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ନୂତନ ଜିନିଷ ଶିଖିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ କିଛି ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ବିବାହିତ ଜୀବନ ପାଇଁ ଦିନଟି ପ୍ରକୃତରେ ବହୁତ ଭଲ।

ଧନୁ: ଯାତ୍ରା ଓ ବନ୍ଧୁ ମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ମେଳନ ଯୋଗୁଁ ଆପଣ ଆଜି ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବେ। ଆଜି କୌଣସି ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ମାଗିପାରେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ଦୁର୍ବଳ ହୋଇପାରେ। କିଛି ଲୋକ ଯେତିକି ପ୍ରକୃତରେ କରି ପାରିବେ, ତାଠୁ ବେଶୀ କଥା ଦିଅନ୍ତି। ଏମିତି ଲୋକଙ୍କୁ ଭୁଲି ଯିବା ଭଲ ଯେଉଁ ମାନେ କେବଳ କଥା କୁହନ୍ତି ଓ କିଛି ପରିଣାମ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ ଲୋଭେଇବା ଓ ଲାଭ ଦେବା ପରି ଲାଗିବ।

ମକର: ଯୋଗ ଏବଂ ଧ୍ୟାନ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ। ଏହା କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଶକ୍ତି ସ୍ତର ବଜାୟ ରଖିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ଭୋଜି କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ ବହୁତ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବେ। ଅଫିସ୍ ସ୍ପେସ୍ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ, କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ବାଧା ଦେଇପାରେ। ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ମନୋବଳକୁ ମଧ୍ୟ ଖରାପ କରିପାରେ।

କୁମ୍ଭ: ଆପଣଙ୍କ ଆଶା ଗୋଟେ ସୁଗନ୍ଧିତ ସୁନ୍ଦର ଫୁଲ ପରି ଫୁଟିବ। ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆର୍ଥିକ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଆଜିଠାରୁ ସଞ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ ଅନ୍ୟ ବେପାରରେ ସାମିଲ ହେବ ବର୍ଜନ କରନ୍ତୁ। ଫୁଲ ଦେଇ ନିଜର ପ୍ରେମ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖନ୍ତୁ।  ଆପଣଙ୍କ ସୃଜନଶୀଳତା କାର୍ଯ୍ୟ ଆଖ ପାଖ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟରେ ପକେଇ ପାରେ ଓ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା ମିଳିବ। ପରଉପକାର ଓ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବ। ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ସାଥୀ ସହିତ ଆପଣ ପ୍ରେମ ଓ ରସମୟ ଭରା ପୁରୁଣା ଦିନ ପୁଣି ଥରେ ଆଣିବାକୁ ଚାହିଁବେ।

ମୀନ: ଯାତ୍ରା ଓ ବନ୍ଧୁ ମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ମେଳନ ଯୋଗୁଁ ଆପଣ ଆଜି ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବେ। ଆଜି କୌଣସି ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ମାଗିପାରେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ଦୁର୍ବଳ ହୋଇପାରେ। କିଛି ଲୋକ ଯେତିକି ପ୍ରକୃତରେ କରି ପାରିବେ, ତାଠୁ ବେଶୀ କଥା ଦିଅନ୍ତି। ଏମିତି ଲୋକଙ୍କୁ ଭୁଲି ଯିବା ଭଲ ଯେଉଁ ମାନେ କେବଳ କଥା କୁହନ୍ତି ଓ କିଛି ପରିଣାମ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ ଲୋଭେଇବା ଓ ଲାଭ ଦେବା ପରି ଲାଗିବ।

Also Read | Odisha Covid19: ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨୬୧୦ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ

Share this: