Uttar Pradesh: ବୋହୂର ନିର୍ଯ୍ୟାତନାରେ ଅସୁବିଧା ଭୋଗୁଥିବା ବୃଦ୍ଧା; ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ନାମରେ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ମୈନପୁରୀ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର (Uttar Pradesh) ମୈନପୁରୀ ଏକ ନିଆରା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଜଣେ ୮୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୧୨ ବିଘା ଜମି ପିଏମ ମୋଦୀ (PM Modi) ଙ୍କ ନାମରେ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଜିଦ୍‌ ବିଷୟରେ ଓକିଲଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବୋହୂର ଆଚରଣରେ ଅତିଷ୍ଠ  ହୋଇ ୮୫ ବର୍ଷିୟ ବିଟାନ ଦେବୀ।

ମୈନପୁରୀର ଚିତ୍ତାନ ଗ୍ରାମ ନିବାସୀ ୮୫ ବର୍ଷିୟ ବିଟନ ଦେବୀ ପୁରାଣ ଲାଲ ତହସିଲରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଓକିଲ କୃଷ୍ଣପ୍ରତାପ ସିଂଙ୍କ ବସ୍ତିରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବାର କାରଣ ବୁଝାଇଲେ, ତାଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ନାମରେ ତାଙ୍କ ୧୨ ବିଘା ଜମି ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବିଟାନ ଦେବୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପୁଅ-ବୋହୂଙ୍କ ବ୍ୟବହାରରେ ସେ ବହୁତ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇଗଲେଣି। ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ନିର୍ଯାତନା ଦିଅନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦେଉ ନାହାଁନ୍ତି। ବୃଦ୍ଧା ମହିଳା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ତାଙ୍କୁ ଦରମା ଦେଉଛନ୍ତି।ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଇଥିବା ଅର୍ଥ ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ବଞ୍ଚନ୍ତି। ତେଣୁ ସେ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି କେବଳ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଗଳାକୁ ମଧ୍ୟ ଦବେଇବାକୁ ଅନେକ ଥର ଚେଷ୍ଟା  କରାଯାଇଛି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କର ତିନି ପୁଅ ଓ ବୋହୂ ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କେହି ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି ନାହିଁ। ସରକାର ସେମାନଙ୍କୁ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥା ପେନସନ୍ ଦିଅନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଚଳନ୍ତି। ତେଣୁ ସେ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଥିବା ୧୨ ବିଘା ଜମିକୁ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

Also Read | E-Challan:ଏଥର ଟ୍ରାଫିକ୍‍ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କଲେ ଇ-ଚାଲାଣ ମାଧ୍ୟମରେ ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ

Share this:

You may have missed