Edible Oil New Price Today: କମିବ ଖାଇବା ତେଲ ଦାମ, ଖାଉଟିକୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି

Edible-oil_new price
Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: Edible Oil New Price Today ଦେଶର ଜନସାଧାରଣ  ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଖାଇବା ତେଲ ଶସ୍ତାରେ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ୍ ଅନୁସାରେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଖାଇବା ତେଲ ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା ୧୦ ରୁ ୧୫ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି। ଯାହା ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଖାଇବା ତେଲର ଲିଟର ପିଛା ୧୦ ରୁ ୧୫ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ହେବ।

ଦେଶରେ ଆଗକୁ ପାର୍ବଣ ଋତୁ ଆସୁଛି। ଏହାକୁ ନଜରରେ ରଖି ସରକାର ଖାଉଟିଙ୍କ ହିତରେ ଖାଇବା ତେଲ ସହ ଅନେକ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀର ଦର ହ୍ରାସ କରିପାରନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଗୁରୁବାର କେନ୍ଦ୍ର ଖାଦ୍ୟ ସଚିବ ବିଭିନ୍ନ କମ୍ପାନୀର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ମିଳିତ ଭାବେ ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ ସହ ଖାଇବା ତେଲ ଦର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଦର ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକୁ ଖାଇବା ତେଲର ଦର ଲିଟର ପିଛା ୧୦ରୁ ୧୫ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରନ୍ତୁ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ଯଦି କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ସରକାରଙ୍କ ଉକ୍ତ ପ୍ରସ୍ତାବ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି ତା ହେଲେ ଆଗାମୀ ପାର୍ବଣ ପୂର୍ବରୁ ଖାଇବା ତେଲର ହ୍ରାସ ସହ ଖାଉଟିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିବ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (RBI) ର ମୁଦ୍ରା ନୀତି ଘୋଷଣା କରିବାବେଳେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ଦାସ (Shashikant Dash) କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯୋଗାଣ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଖାଇବା ତେଲର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ତେଲ ଦର ଆହୁରି ହ୍ରାସ ପାଇପାରେ।  ଆରବିଆଇ ଗଭର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିର କିଛି ସମୟ ପରେ, ବିଏଲ୍ ଏଗ୍ରୋ ଖାଇବା ତେଲର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ସରକାର ଗୁରୁବାର ଦିନ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ତ oil ଳ ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

[amazon_auto_links id=”10233″]

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published.