India Vs England: ଭାରତ T20 ସିରିଜ ଜିତିଲା, କୋହଲି କହିଲେ ସବୁବେଳେ ରୋହିତଙ୍କ ସହ ଓପନିଂ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା

ndia-t20i-trophy-celebration

ଅହମ୍ମଦାବାଦ: ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ (Narendra Modi Cricket Stadium) ରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପଞ୍ଚମ ଟି-୨୦ (T-20)  ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ(India) ଇଂଲଣ୍ଡ (England) କୁ ୩୬ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମଧ୍ୟ ଟି-୨୦ ସିରିଜକୁ ୩-୨ରେ ଜିତିଛି। ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ୟାପଟେନ ବିରାଟ କୋହଲି (Virat Kohli) ବିଜୟ ପାଇଁ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ (Surya Kumar Yadav) ଏବଂ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର (Shardul Thakur) ଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିରାଟ ମଧ୍ୟ ପଞ୍ଚମ ଟି -20 ମ୍ୟାଚରେ ଅର୍ଥନ mar ତିକ ମାର୍ବଲ କରିଥିବା

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଅଧିନାୟକ କୋହଲିଙ୍କ ୮୦ରନର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା (Rohit Sharma) ଙ୍କ ଦ୍ରୁତ ୬୪ ରନର ଇନିଂସ ଯୋଗୁଁ ଭାରତ ମାତ୍ର ୨ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୨୪ ସ୍କୋର କରିଥିଲା। ଏହାର ଜବାବରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ୮ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ କେବଳ ୧୮୮ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିଥିଲା।

ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି କହିଛନ୍ତି, ଏହା ଆମ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳ ଥିଲା। ଆମେ ନମ୍ବର ୱାନ ଟି୨୦ ଦଳକୁ ହରେଇ ଦେଲୁ। ପୂର୍ବ ମ୍ୟାଚ୍ ପରି ଆମେ ପୁନର୍ବାର ସମୁଦାୟକୁ ରକ୍ଷା କରିଥିଲୁ, ଯଦିଓ ପଡ଼ିଆରେ ବହୁତ କାକର ଥିଲା। ଆଜି କ୍ଲାସିକ୍ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏବଂ ଏହା ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ତିନି ନମ୍ବରରେ ଆସି ମ୍ୟାଚକୁ ଆହୁରି ଦୂରକୁ ନେଇଗଲେ। ତା’ପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଭଲ ଭାବରେ ସମାପ୍ତ କଲେ। ମୋତେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛନ୍ତି।  ଭୁଭି ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ ପରେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଅଛି।  ବଲ ସହିତ ତାଙ୍କର ଶକ୍ତି ହେଉଛି ତାଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ। ସେ ଜଣେ ଉପଯୁକ୍ତ କ୍ରିକେଟର।

କୋହଲି ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜରେ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର କରିଥିବା ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ବିରାଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଟି-୨୦ କୁ ଯିବେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇପିଏଲ (IPL) ରେ ମଧ୍ୟ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ମୋର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଭାବୁଛି ଆମର ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଦୃଢ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ଅଛି। ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ରୋହିତ ଏବଂ କୋହଲି ପଞ୍ଚମ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଓପନିଂ ଯୋଡି ଭାବରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଉଭୟ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ମାତ୍ର ୮.୬ ଓଭରରେ ୯୪ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ। ପୂର୍ବରୁ ଅବଶିଷ୍ଟ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତର ଓପନିଂ ଯୋଡି ଦଳକୁ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *