India Vs Bangladesh: DLS ପଦ୍ଧତିରେ ଭାରତ ବିଜୟ

Share this:

ଆଡିଲେଡ: India Vs Bangladesh T-20 World Cup ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ ଶେଷ ଓଭରରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ୫ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଥମେ ଟସ୍ ଜିତି ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଭାରତ ୨୦ ଓଭରରେ ୬ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୮୪ ରନ୍ ଏକ ବିରାଟ ସ୍କୋର ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ବର୍ଷା କାରଣରୁ ଜିତିବା ପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶକୁ  ୧୬ ଓଭରରେ ୧୫୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଟାର୍ଗେଟ ଥିଲା। ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ ୧୬ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୧୪୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ୬ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ DLS ପଦ୍ଧତିରେ ୫ ରନ୍ ରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଲା।

ଟସ୍ ହାରିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଚୟନ କରିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଆରମ୍ଭ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଥିଲା। କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୮ ଟି ବଲରେ ମାତ୍ର  ୨ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କେଏଲ ରାହୁଲ ବ୍ୟାଟିଂ ଜାରିରଖି ବେଳେ ୩୨ବଲରେ ୫୦ ରନ୍ ର ଏକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ଯାହା ଦଳ ପାଇଁ ବହୁତ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇଥିଲା। ସେହିପରି ୧୬ ଟି ବଲରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ୩୦ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଆଜି ମାତ୍ର 5 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ନିଜ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ମଧ୍ୟ ୭ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ପଟେ ବିରାଟ କୋହଲି ଖମ୍ବ ପରି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହି ଦଳକୁ ଆଗକୁ ନେଇଥିଲେ। ବିରାଟ କୋହଲି ୪୪ ବଲରେ ୬୪ ରନର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ଅଶ୍ୱିନ ୬ ଟି ବଲରେ ୧୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ଦଳକୁ ୧୮୪ ରନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନେଇଥିଲେ।

smart watch

ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା (Rohit Sharma) କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳ ଶେଷ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଏକ ସମୟରେ ଶାନ୍ତ ଏବଂ ନର୍ଭସ ଥିଲେ। ଏହା ସହିତ, ଦଳ  ପାଇଁ ଶାନ୍ତ ରହିବା ଏବଂ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା।  ସୂଚନା ମୁତାବକ ଯେତେବେଳେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ଆସିଥିଲେ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଡେଡ ବୋଲିଂ ଭୂମିକା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ କିପରି ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ସେଥିରେ ସେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ଯାହା ଅନ୍ୟ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ।

ସେହିପରି ବାଂଲାଦେଶର ଅଧିନାୟକ ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ (Shakib Al Hasan) ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ କ୍ଷତି ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ (India Vs Bangladesh) ଖେଳିବେ ସେତେବେଳେ ଏହା ଏକ କାହାଣୀ ହୋଇଛି। ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭଲ ଖେଳ ଥିଲା।  ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ସେମାନେ ଆରାମରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଖେଳରେ ସେମାନେ ଭଲ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଖେଳରେ ମଧ୍ୟ ତାହା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

okaya battery scooty

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ପର୍ଥରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ହାରିଯିବା ପରେ ଆଜି ବୁଧବାର ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ନେଇ ଭାରତ ଜିତିବାକୁ ଚାହିଁ ଥିଲା।

Read Also | India Vs New Zealand: ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଘୋଷଣା, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଅଧିନାୟକ

YOU MIGHT ALSO LIKE IT

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published.