Ind Vs Aus: ଆଡିଲେଡ୍ ରେ ବଢିଲା କରୋନା ମାମଲା, ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସନ୍ଦେହରେ ?

India-vs-Australia

ସିଡନୀ: ଆଡିଲେଡରେ ବଢିଛି କୋଭିଡ ମାମଲା। କରୋନା ଭାଇରସ (Corona Virus) ର ସଦ୍ୟତମ ମାମଲା ପରେ ଅଧିନାୟକ ଟିମ୍ ପେନ୍ (Tim Paine) ସମେତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ (Australia) ର କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୋମବାର କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍ ଯିବାକୁ ପଡିଛି, କିନ୍ତୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କହିଛି ଯେ ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ଡିସେମ୍ବର ୧୭ ରେ ଏଠାରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଖବର ଅନୁସାରେ ଆଡିଲେଡରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ଏକାଧିକ ମାମଲା ପଞ୍ଜୀକୃତ ହେବାପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପଶ୍ଚିମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ତସମାନିଆ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନ ପରଠାରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସହିତ ସୀମା ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି। ଆଡିଲେଡରୁ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମିଡ଼ିଆ ଖବର ଅନୁସାରେ, କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଜଣେ ମୁଖପାତ୍ରଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ (Test Series) ର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରିବାର କୌଣସି କାରଣ ନାହିଁ। ଖବରକାଗଜରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନର ଫଳାଫଳ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛି ଏବଂ ଏହାର ଅଧିକାରୀମାନେ ଆଡିଲେଡରେ ନୀତି ପ୍ରଣୟନ କରୁଥିବା ଶୀର୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି। ତସମାନିଆ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ନଭେମ୍ବର ୯ ରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନରେ ରଖିଛନ୍ତି, ଅର୍ଥାତ୍ ପେନ୍, ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ୍ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ତାସମାନିଆ ସାଥୀମାନେ କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବେ। କ୍ରିକେଟ୍ ତସମାନିଆ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ତସମାନିଆ ଟାଇଗର୍ସ ଶେଫିଲ୍ଡ ସିଲ୍ଡ ଦଳ କ୍ୱାଣ୍ଟିନ ଦେଇ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛୁ। ଖେଳାଳି ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୟୁଏଇରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ (UAE IPL) ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳ (Team India) ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଖେଳାଳି ଗୁରୁବାର ଠାରୁ ସିଡନୀରେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନରେ ଅଛନ୍ତି। ନଭେମ୍ବର ୨୭ରେ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଦିନିକିଆ (ODI) ସିରିଜର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କ କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ ଶେଷ ହେବ। ସିଡନୀରେ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଆୟୋଜିତ ହେବ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଏବଂ କାନବେରାରେ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ (T20) ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ସେହିପରି ଶେଷ ଦୁଇଟି ଟି -୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସିଡନୀରେ ହେବ। ଭାରତ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ-ଏ (Australia-A) ବିପକ୍ଷରେ ସିଡନୀରେ ଦୁଇଟି ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ୬ରୁ ୮ ଡିସେମ୍ବର ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟଟି ସିଡନୀରେ ୧୧ରୁ ୧୩ ଡିସେମ୍ବର ମଧ୍ୟରେ ହେବ ଯାହା ଦିନରାତି ହେବ।  ପ୍ରଥମ ପରୀକ୍ଷଣରେ ଷ୍ଟାଡିୟମର ମୋଟ କ୍ଷମତାର ପ୍ରାୟ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ, ଯାହାଫଳରେ ପ୍ରତିଦିନ ୨୭ ହଜାର ଟିକେଟ୍ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।

Also Read | World Coronavirus: ଆମେରିକାରେ ଦିନକୁ ୧.୭୭ ଲକ୍ଷ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆରେ 3rd Wave

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *