Corona Virus India Updates:ଦେଶରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ଦିନକୁ ଦିନ ବିଗୁଡୁଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୬୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତ

Covid19_Ind

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହେଉଛି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢିଥିବା ସକ୍ରିୟ ମାମଲା। ଦେଶରେ କରୋନା (Corona  Virus) ର ଗତି ଜାରି ରହିଛି। ସୋମବାର ଦିନ ସାରା ଦେଶରେ ୬୮ ହଜାର ୨୦ଟି ନୂଆ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ୨୯୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଏହା ସହିତ ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ କରୋନା ମାମଲା ବର୍ତ୍ତମାନ ୧ କୋଟି ୨୦ ଲକ୍ଷ ୩୯ ହଜାର ୬୪୪ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ୫ ଲକ୍ଷ ୨୧ ହଜାର ୮୦୮ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, କରୋନାରୁ ୩୨ ହଜାର ୨୩୧ ରୋଗୀ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନାରୁ ଏକ କୋଟି ୧୩ ଲକ୍ଷ ୫୫ ହଜାର ୯୯୩ ଲୋକ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ମୋଟ ୧ ଲକ୍ଷ ୬୧ ହଜାର ୮୪୩ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୫ ହଜାର ୪୯୮ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।  ଗତ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୭୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ଯାହା ଗତ ବର୍ଷ ଏହି ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ସଂଖ୍ୟା ଅଟେ।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ୮ ଟି ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ କରୋନା ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ରବିବାର ଦିନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୪୦ ହଜାର ୪୧୪ ଟି ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିସହ ୧୦୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ୨୭ ଲକ୍ଷ ୧୩ ହଜାର ୮୭୫ ଲୋକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୫୪ ହଜାର ୧୮୧ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୨୫ ହଜାର ୯୦୧ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି।

Also Read | KV Admission: ଏଥର ସମସ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ନାମଲେଖା ପାଇଁ ଅନ୍‍ଲାଇନ୍‍ ପଞ୍ଜିକରଣ, ଅନ୍ୟ କ୍ଳାସ ପାଇଁ ଅଫଲାଇନ, ଏପ୍ରିଲ ୧ରୁ ଆରମ୍ଭ

Share this:

You may have missed