UPI ବ୍ୟବହାରକାରୀ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ, ଏହି ସମୟରେ ଦେୟରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ, NPCIର ଆଲର୍ଟ

upi

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଯଦି ଆପଣ UPI ମାଧ୍ୟମରେ ଅନଲାଇନ୍ ପେମେଣ୍ଟ୍ (Online Payments) କରୁଛନ୍ତି।  ତେବେ ଏହି ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଜରୁରୀ ଅଟେ। ନ୍ୟାସନାଲ ପେମେଣ୍ଟ କର୍ପୋରେସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (NPCI) UPI ଦେୟ ବିଷୟରେ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରିଛି।  କୁହାଯାଇଛି ଯେ ରାତି ୧ ଟାରୁ ୩ଟା ମଧ୍ୟରେ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ UPI ଦେୟ ଦେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ।

ନ୍ୟାସନାଲ ପେମେଣ୍ଟ କର୍ପୋରେସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (NPCI) କହିଛି ଯେ UPI ସେବା ଆସନ୍ତା କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଏକ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା କରିବ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକମାନେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। NPCI କହିଛି ଯେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ UPI ଦେବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ତେବେ ଅପଗ୍ରେଡ ପ୍ରକ୍ରିୟା କେତେ ଦିନ ଚାଲିବ ବୋଲି NPCI କହିନାହିଁ।

NPCI ଏହାର ସୂଚନା ଟୁଇଟ୍ କରିଛି। NPCI ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କର ଦେୟ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ଅଧିକ ସୁରକ୍ଷିତ ଏବଂ ଉନ୍ନତ କରିବାକୁ, ଆମେ ଆମର UPI ପ୍ଲାଟଫର୍ମକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରୁଛୁ। ପରବର୍ତ୍ତୀ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ, UPI ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ରାତି ୧ରୁ ୩ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେୟ ଦେବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ ସାଇବର ବିପଦରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ସୂଚନା ସୁରକ୍ଷା ଦଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ବୋଲି NPCI କହିଛି। NPCI କହିଛି ଯେ ସାଇବର ବିପଦକୁ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷାକୁ ସୁଦୃଢ କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଉଛି।

Share this:

You may have missed