Shopiyaan Encounter: ଶୋପିଆନରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀଙ୍କ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୃତ

Shopiyaan Encounter-mahimalive

ଶ୍ରୀନଗର: ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର (Jammu-Kashmir) ର ଶୋପିଆନ୍ (Shopiyaan)ରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଏନକାଉଣ୍ଟର ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲୁଚି ରହିଥିବା ବେଳେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଶୋପିଆନ୍‌ର ମଣିହାଲ ଗ୍ରାମରେ ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟର ହେଉଛି। ଗୁଳି ବିନିମୟରୁ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଉ ଦୁଇଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲୁଚି ରହିଛନ୍ତି। ଘରର କବାଟ ଓ ଝରକା ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରାଯାଇଛି। ଗୁପ୍ତଚର ଆଧାରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ସହ ଏକ ଟିମ୍ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ମନିହଲ ଗ୍ରାମରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କଲା ସେତେବେଳେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଗୁଳି ଚଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତନାଗରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ମୁକାବିଲାରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଦ୍ୱାରା ୪ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ। ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୪ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ହତ୍ୟାକୁ କାଶ୍ମୀର ଜୋନ୍ ପୋଲିସ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି। ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟର ଅନନ୍ତନାଗର ଶ୍ରୀଗୁଫୱାରାର ଶାଲାଗୁଲ ଜଙ୍ଗଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀର କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି। ଆଜି ସକାଳେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଯାହା ଆଧାରରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି।

ଆଜି ସକାଳେ ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତନାଗ ଜିଲ୍ଲାର ଶାଲାଗୁଲ ଜଙ୍ଗଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସୂଚନା ଆଧାରରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବରୋଧ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସ୍ଥାନରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଭାବରେ ଗୁଳି ଚଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରି ଏନକାଉଣ୍ଟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଅନନ୍ତନାଗର ଶ୍ରୀଗୁଫୱାରାର ଶାଲଗୁଲ ଜଙ୍ଗଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଏନକାଉଣ୍ଟର ହୋଇଛି।

Also Read | Lock Down and Night Curfew:ଫେରିଲା ଲକଡାଉନ ଏବଂ ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *