NEET-PG ପରୀକ୍ଷା ୪ମାସ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ, MBBS ଅନ୍ତିମ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରମାନେ ରହିବେ ଡ୍ୟୁଟିରେ: PMO

neet POSTPONED

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା (Covid-19) ଦ୍ଵାରା ବଢୁଥିବା ବିପଦକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ (PM Narendra Modi) କରୋନା ସହ ଲଢିବା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପଲବ୍ଧତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏହା ଅଧୀନରେ, NEET-PG ପରୀକ୍ଷାକୁ ଅତି କମରେ ୪ ମାସ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

PMO ଦବାରା ଜାରି ବିବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, MBBS ଅନ୍ତିମ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ତତ୍ତ୍ଵାବଧାନରେ ଟେଲିକନସୋଲେସନ ଏବଂ ସ୍ୱଳ୍ପ କୋଭିଡ ମାମଲାର ତଦାରଖ କରିପାରିବେ। ବରିଷ୍ଠ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ନର୍ସମାନଙ୍କ ତତ୍ତ୍ଵାବଧାନରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟ କୋଭିଡ୍ ନର୍ସିଂରେ ଯୋଗ୍ୟ BSC / GNM ଯୋଗ୍ୟ ନର୍ସମାନଙ୍କୁ ପିଏମଓ କହିଛି ଯେ ସେହି ମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀ ଯେଉଁମାନେ କୋଭିଡ ଡ୍ୟୁଟିରେ ୧୦୦ ଦିନ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନଜନକ କୋଭିଡ ଜାତୀୟ ସେବା ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯିବ। ଏହା ସହିତ ମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀ ଯେଉଁମାନେ କୋଭିଡ ଡ୍ୟୁଟିରେ ୧୦୦ ଦିନ ପୂରଣ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ନିୟମିତ ସରକାରୀ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦିଆଯିବ। ମେଡିକାଲ୍ ଇଣ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ତତ୍ତ୍ଵାବଧାନରେ କୋଭିଡ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଡ୍ୟୁଟିରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯିବ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ରବିବାର ଦିନ କରୋନା ସ୍ଥିତିର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ମାନବ ସମ୍ବଳ ସହ ଜଡିତ ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିବା ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ମେଡିକାଲ ଏବଂ ନର୍ସିଂ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରର ଛାତ୍ର ଏବଂ ପାସ୍ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛି। ଆର୍ଥିକ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।

Also Read | SBI Clerk Recruitment 2021: ୫ହଜାରରୁ ଅଧିକ କ୍ଲକ ପଦବୀ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ, Apply Now

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *