BMW ଲଞ୍ଚ କଲା ବାଇକ୍; ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ, ଜାଣନ୍ତୁ ଦାମ…

bmw_bike
Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜର୍ମାନର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାର ନିର୍ମାତା ବିଏମଡବ୍ଲୁ (BMW) ଦୁଇ ଚକିଆ ବାଇକ୍ ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଅଧିକାଂଶ ଯୁବକଙ୍କ ପସନ୍ଦ BMW Motorrad ଅଟେ। କମ୍ପାନୀ ଭାରତରେ R 1250 GS ଏବଂ R 1250 GS Adventure ମୋଟରସାଇକେଲର ନୂତନ ସଂସ୍କରଣ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଏହି ଦୁଇଟି ବାଇକ୍ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଲ୍ଟ-ଅପ୍ ସିବିୟୁ ୟୁନିଟ୍ (Built-up units -CBU) ଭାବରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ନୂତନ ବାଇକଗୁଡିକର ନୂତନ ଉପକରଣ ସହିତ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଚ୍ଛି। ଏହି ଦୁଇଟି ବାଇକର ବୁକିଂ କମ୍ପାନୀର ଡିଲରସିପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ବିଏମଡବ୍ଲୁ ଗ୍ରୁପ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସଭାପତି ବିକ୍ରମ ପାୱା ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କ୍ରମାଗତ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା, ଯନ୍ତ୍ରପାତିର ଏକ ଚମତ୍କାର ପରିସର ଏବଂ ତୁଳନାତ୍ମକ ଚାଳନା ଅଭିଜ୍ଞତା ହେଉଛି ଜିଏସ୍ ରେଞ୍ଜର ମୁଖ୍ୟ ଗୁଣ।

ବିଏମଡବ୍ଲୁରୁ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଫର୍ ବ୍ରେକ୍ ଉପରେ ଏକ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ସହିତ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଡାଇନାମିକ୍ ଟ୍ରାକ୍ସନ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ପାଇଥାଏ। ଇକୋ ମୋଡ୍ ଏବଂ ବିଏମଡବ୍ଲୁ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରାଲ୍ ଏବିଏସ୍ ପ୍ରୋ ସିଷ୍ଟମ୍ ଯାହା ଏକ କମ୍ବି-ବ୍ରେକିଂ ସିଷ୍ଟମ୍ ଯାହାକି ଉଭୟ ଆଗ ଏବଂ ପଛ ବ୍ରେକ୍ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥାଏ। ଏହି ବାଇକ୍ BS6 ଅନୁରୂପ 1254cc, ଟ୍ୱିନ୍-ସିଲିଣ୍ଡର ଇଞ୍ଜିନ୍ ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ ଯାହା 7,750rpm ରେ 136hp ପାୱାର୍ ଏବଂ 6,350rpm ରେ 143Nm ଟର୍କ ଅଛି।

BMW Motorrad  ଅପଡେଟ୍ ହୋଇଥିବା R 1250 GS ର ମୂଲ୍ୟ ୨୦.୪୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବାବେଳେ R 1250 GS ଆଡଭେଞ୍ଚର ୨୨.୪୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା (ex-showroom) ରହିଛି। ବିଏମଡବ୍ଲୁ ବାଇକ୍ ର ରଙ୍ଗ ଟ୍ରିପଲ୍ ବ୍ଲାକ୍ ଏବଂ ସଲିଡ୍ ହ୍ୱାଇଟ୍ ପେଣ୍ଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି।

Also Read | UP Population Bill: ଦୁଇରୁ ଅଧିକ ସନ୍ତାନଥିଲେ; ମିଳିବନି ରେସନ, ସରକାରୀ ଚାକିରି, ଲଢିପାରିବନି ନିର୍ବାଚନ

[amazon_auto_links id=”9932″]

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *