କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ରାମବିଳାଶ ପାଶୱାନ୍ ଙ୍କ ପରଲୋକ

ram vilas

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଓ ଉପଭୋକ୍ତା ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଲୋକ ଜନ ଶକ୍ତି ପାର୍ଟିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ରାମବିଳାଶ ପାଶୱାନ୍ ଙ୍କ ର ଗୁରୁବାର ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ତାଙ୍କ ପୁତ୍ର ଚିରାଗ ପାଶୱାନ୍ ଟ୍ଵିଟ  କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ମୃତ୍ୟ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୭୪ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା।

୭୪ ବର୍ଷୀୟ ରାମ ଭିଲାସ ପାସୱାନ ଗତ କିଛି ମାସ ଧରି ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ରାମ ଭିଲାସ ପାସୱାନଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତା ହେତୁ ଚିରାଗ ନିଜେ ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ସମ୍ପର୍କରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଥିଲେ।

ନିକଟରେ ଚିରାଗ ଲୋକସଭାର ପାର୍ଟି ସଂସଦୀୟ ବୋର୍ଡର ବୈଠକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ଏନଡିଏ ଯିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ବିହାରରେ ଏକାକୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରାମବିଳାଶ ପାଶୱାନ୍ ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ଦୁଃଖ  ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି, ସେ ଏହାକୁ ଶବ୍ଦରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପରି ଏକ ଶୂନ୍ୟସ୍ଥାନ ଅଛି ଯାହା କେବେ ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ରାମ ବିଳାଶ ଜୀଙ୍କର ବିଦାୟ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କ୍ଷତି। ମୁଁ ମୋର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ଦୃଢ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ହରାଇଲି।

ରାମବିଳାଶ ପାଶୱାନ୍ ଙ୍କ  ଦେହାନ୍ତ ଖବର ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଶୋକର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶ ଜଣେ ଦୂରଦୃଷ୍ଟି ସମ୍ପନ୍ନ ନେତାଙ୍କୁ ହରାଇଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କହିଛନ୍ତି ସେ ସଂସଦର ଅନ୍ୟତମ ସକ୍ରିୟ ତଥା ଦୀର୍ଘ ଦିନର ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ।

◆Mahimalive ବର୍ତ୍ତମାନ ଫେସବୁକରେ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ। ଆମର Facebook Official Page (@mahimalivenews) ରେ ଯୋଗଦେବାକୁ Click Here

Share this: