ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବିଶ୍ଵର ସର୍ବାଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା: Morning Consult survey

modi
Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: Morning Consult survey: PM Modi tops list of most popular world leaders ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ନେତାଙ୍କ ସର୍ଭେରେ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ (PM Narendra Modi) ପୁଣି ଥରେ ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି। ମର୍ନିଂ କନ୍ସଲ୍ଟ ସର୍ଭେ (Morning Consult survey) ଅନୁଯାୟୀ ପିଏମ ମୋଦୀ ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ରେଟିଂ ପାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପରେ ମେକ୍ସିକୋର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆନ୍ଦ୍ରେସ ମ୍ୟାନୁଏଲ ଲୋପେଜ ଓବ୍ରାଡୋର (Andres Manuel Lopez Obrador) ୬୩ ପ୍ରତିଶତ ସହ ଦ୍ଵିତୀୟ ଏବଂ ଇଟାଲୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମାରିଓ ଦ୍ରାଗି ୫୪ ପ୍ରତିଶତ ରେଟିଂ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ  ପାଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଏହି ସର୍ଭେରେ ବିଶ୍ୱର ୨୨ ଜଣ ନେତାଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନ (Joe Biden) ୪୧ ପ୍ରତିଶତ ରେଟିଂ ସହ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତାର ହ୍ରାସ ମଧ୍ୟ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ବିଡେନଙ୍କୁ ୩୯ ପ୍ରତିଶତ ରେଟିଂ ସହ କାନାଡାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜଷ୍ଟିନ ଟ୍ରୁଡୋ ଏବଂ ପରେ ୩୮ ପ୍ରତିଶତ ରେଟିଂ ସହିତ ଜାପାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫୁମିଓ କିଶିଡା ରହିଛନ୍ତି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଗତ ଦୁଇଟି ସର୍ଭେ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୨ ଏବଂ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧ରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ବିଶ୍ୱ ନେତାଙ୍କ ମୂଲ୍ୟାୟନରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଥିଲେ। ମର୍ନିଂ କନ୍ସଲ୍ଟ ବିଶ୍ଵସ୍ତରୀୟ ନେତାଙ୍କ ମୂଲ୍ୟାୟନ ଆକଳନ କରେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଅଷ୍ଟ୍ରିଆ, ବ୍ରାଜିଲ, ଜର୍ମାନୀ, ଭାରତ, ମେକ୍ସିକୋ, ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ, ସ୍ପେନ୍, ସ୍ୱିଡେନ ଏବଂ ଆମେରିକାରେ ଦେଶ ଟ୍ରାଜେକ୍ଟୋରୀ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି।

Read Also | Covid Cases in Odisha 2022: ଓଡ଼ିଶାରେ ଦିନେ କମିଲେ ଦିନେ ବଢୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି

୨୬୨ଚିହ୍ନଟ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published.