Corona: କରୋନା ସଂକ୍ରମିତରେ ଭାରତର ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡ ଭଙ୍ଗ, ଦିନକୁ ୨ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମାମଲା, ୧୦୩୮ ମୃତ୍ୟୁ

angul corona replica

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ (Corona Virus) ଏକ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଇଛି। ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭୂତାଣୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶର ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି। ଦିନକୁ ଦିନ ସ୍ଥିତି ବିଗିଡିବାରେ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ନୂତନ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି, ଯାହା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠାରୁ ବଡ ସଂଖ୍ୟା ଅଟେ। କ୍ରମାଗତ ୩୬ ଦିନ ପାଇଁ କରୋନା ମାମଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ନୂତନ ମାମଲା ଆସିବା ପରେ ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧ କୋଟି ୪୦ ଲକ୍ଷ ୭୪ ହଜାର ୫୬୪କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଫେବୃଆରୀ ୧୨ରେ ଦେଶରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ ୧ ଲକ୍ଷ ୩୫ ହଜାର ୯୨୬ ଥିବାବେଳେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୮, ୨୦୨୦ ରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୦ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାର ୭୫୪ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ କରୋନା ଭୂତାଣୁର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଏକ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଇଛି।  ଗୁରୁବାର କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ସର୍ବଶେଷ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ୨ ଲକ୍ଷ ୭୩୯ ନୂତନ କରୋନା ଭାଇରସ ରୋଗୀ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଦେଶରେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ହେଉଛି ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧ କୋଟି ୪୦ ଲକ୍ଷ ୭୪ ହଜାର ୫୬୪କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

PC_header2 amazon

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦୩୮ ରୋଗୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି, ଯାହା ଅକ୍ଟୋବର ୧୮, ୨୦୨୦ ଠାରୁ ସର୍ବାଧିକ। ଏହି ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ କୋଭିଡ ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ୧୨୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ୧.୨୩ ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି।

ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନାର ୧୪ ଲକ୍ଷ ୭୧ ହଜାର ୮୭୭ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି, ଯାହା ମୋଟ ମାମଲାର ୧୦.୪୬ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ। ସେହିପରି ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ୯୩ ହଜାର ୫୨୮ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଛି। ଡିସଚାର୍ଜ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ୧ କୋଟି ୨୪ ଲକ୍ଷ ୨୯ ହଜାର ୫୬୪ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

Also Read | Corona Odisha Live: ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାର ଗତି ତୀବ୍ର, ଆଜି ଚିହ୍ନଟ ପଜିଟିଭଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ତିନିହଜାର ନିକଟତର, ସୁନ୍ଦରଗଡରୁ ସର୍ବାଧିକ

Share this: